هدف شرکت بازرگانی راشا تجارت برین بالا بردن سطح رضایت و مشتری مداری و حفظ و نگهداری اسرار شرکت ها خواهد بود. ترخیص کالا از کلیه گمرکات که می توان به گمرک شهیدرجایی، بندر امام، بوشهر، فرودگاه امام خمینی و اصفهان اشاره کرد که این امر توسط شرکت راشا تجارت برین صورت می پذیرد.

ترخیص کالا

شرکت راشا تجارت برین

از خدمات این شرکت

انجام-امور-بانکی-از-قبیل-حواله-بانکی-،-نیمایی-و-آزاد
انجام امور بانکی از قبیل حواله بانکی ، نیمایی و آزاد
دور-اظهاری-در-فضای-مجازی-گمرک-(EPL)
دور اظهاری در فضای مجازی گمرک (EPL)
دریافت-و-اخذ-مجوزهای-ورود-کالا-و-ترخیص-کالا
دریافت و اخذ مجوزهای ورود کالا و ترخیص کالا
مشاوره-بازرگانی
ارائه مشاوره بازرگانی به شرکت های تولیدی و بازرگانی
مشاوره-در-خصوص-تعرفه-و-همچنین-ارزش-کالا
مشاوره در خصوص تعرفه و همچنین ارزش کالا
انجام-امور-ترانزیت-کالا
انجام امور ترانزیت کالا
ارائه-خدمات-کارت-بازرگانی
ارائه خدمات کارت بازرگانی
ثبت-سفارش
انجام فرآیند ثبت سفارش در کمترین زمان
آزمایشگاه
ترخیص ماشین آلات صنعتی و ترخیص مواد اولیه مورد نیاز شرکت ها

میزان ترخیص کالا از گمرک های مختلف کشور

گمرک شهید رجایی

یکی از بزرگترین گمرکات کشور در مرزهای جنوبی ایران می باشد. این گمرک بیش ترین میزان واردات را به خود اختصاص داده است.

به گونه ای که در این بازه زمانی ۵ ماهه از لحاظ ارزش دلاری بیش از ۵ میلیارد دلار واردات و ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی صورت گرفته است. این حجم  ۳۲ درصد کل ارزش دلاری واردات کشور را شامل می شود

گمرک بندر امام خمینی

از لحاظ حجمی بیش ترین میزان واردات و ترخیص را داشته است به گونه ای که ۴۴ درصد کل واردات کالا به این بندر بوده است که (خرید از چین نیز جزء آنها می باشد) و بیش از ۵۵ میلیون تن کالا به این گمرک وارد شده است.

این در حالی است که حجم واردات کالا به گمرک شهید رجایی بیش از ۲۸ میلون تن یعنی ۲۲ درصد کل واردات کالا به کشور بوده است. همچنین ارزش دلاری کالاهای ترخیص شده از گمرک امام خمینی ۱۳ درصد کل واردات می باشد یعنی بیش از ۲ میلیارد دلار.

بر اساس آمار می توان گفت که گمرک فرودگاه امام خمینی از لحاظ ارزش دلاری بیش ترین میزان واردات و ترخیص کالا را پس از گمرک شهید رجایی و گمرک بندر امام داشته است به گونه ای که ۹ درصد کل واردات کالا به این گمرک بوده است.

در این گمرک نیز کالاهایی با حجم نسبتا کوچک اما ارزش دلاری بسیار بالا ترخیص می شوند.

به همین دلیل این گمرک با حجم بسیار کم واردات نسبت به سایر گمرکات رتبه سوم را در ارزش دلاری کل واردات کشور دارد.

از لحاظ حجمی گمرک منطقه آزاد بندر انزلی رتبه سوم را دارد و ۹ درصد واردات و ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی صورت گرفته است. گمرک بندر انزلی واقع در استان گیلان و در قسمت جنوبی دریای خزر واقع شده است.

این گمرک نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی، انبارها و اسکله هایی که دارد بیش تر پذیرای کالاهای فله ای و پر حجم می باشد.

ترخیص کالا

بر اساس این آمار به راحتی می توان این دو بندر را با هم مورد مقایسه قرار داد. از آن جایی که بزرگ ترین کشتی ها توانایی بارگیری و تخلیه در گمرک بندر امام را دارند و اسکله های موجود در آن بیش ترین ظرفیت در پذیرش کالاهای فله ای و کیسه ای را دارند.

می توان نتیجه گرفت که عمده کالاهایی که وارد گمرک بندر امام می شوند کالاهای فله ای هستند که حجم بالایی داشته و ارزش دلاری آن ها نسبتا پایین می باشد.

کالاهایی مانند ذرت های دامی، کنجاله، حبوبات و غیره به همین دلیل است. اما کالاهایی که به بندر شهید رجایی وارد می گردند نسبتا از لحاظ حجمی کوچک تر و با ارزش دلاری بیش تری هستند.

به عنوان مثال ماشین آلات، خطوط راه آهن و سایر محصولات که از لحاظ ارزش دلاری گران تر از کالاهای فله ای می باشد.

پس از این چهار گمرک بالا از لحاظ ارزش دلاری می توان گفت که ۸ درصد واردات و ترخیص‌کالا از گمرک تهران، ۵ درصد ترخیص‌کالا از گمرک انزلی، ۴ درصد ترخیص‌کالا از گمرک بوشهر، ۳ درصد ترخیص‌کالا از گمرک غرب تهران و مابقی از سایر گمرک های کشور صورت گرفته است.

همچنین از لحاظ حجم واردات می توان گفت که ۴ درصد ترخیص‌کالا از گمرک امیرآباد، ۳ درصد ترخیص‌کالا از گمرک بوشهر، ۲ درصد واردات و ترخیص‌کالا از گمرک تهران و مابقی از سایر گمرکات بوده است.