ترخیص کالا از دبی

شرکت بازرگانی راشا تجارت برین، طیف کاملی از خدمات ترخیص گمرکی را برای واردات و صادرات در امارات ‌متحده ‌عربی ارائه می دهد و با مشاوره گمرکی، آماده ‌سازی و تحویل تمام مدارک مورد نیاز، راهنمایی و کمک در مهر و موم امنیتی، صدور گواهی‌نامه و به طور کلی انجام کلیه رویه های مربوط به ترخیص کالا از دبی مطابق با الزامات مربوطه، خدمات منحصر به فرد و کارآمدی را به مشتریان عرضه خواهد کرد.

ترخیص کالا از دبی

شرکت راشا تجارت برین

مفهوم ترخیص کالا و مراحل آن

تجهیزات سنگین، مصالح مربوط به پروژه‌ های ساخت ‌و ساز، مواد اولیه کارخانه ها و یا هر نوع کالای دیگر را می‌توان از طریق حمل بار با استفاده از گزینه‌ های هوایی، دریایی و یا زمینی به کشور دیگر منتقل کرد اما یکی از نگرانی ‌های عمده تاجران در امر واردات، صادرات و ارسال بار، فرآیند پیچیده ترخیص کالا از گمرک کشور مورد نظر است چرا که اگر در رویه ترخیص بارشان دچار مشکلی شوند ممکن است موجب اتلاف سرمایه و زمان آنها شود. ولی در صورتی که این فرآیند را به یک شرکت معتبر، با تجربه و متخصص در این زمینه بسپارند از زمانی که این فرآیند آغاز می شود تا پایان مراحل آن، دیگر نگران چیزی نخواهند بود. باید گفت یکی از فعالیت های مهم در حوزه واردات و صادرات بین الملل، ترخیص کالا از گمرک است. در واقع خریدار و یا تاجری که  قصد واردات و ترخیص کالا از گمرک را دارد می بایست مراحل مشخصی را طی نماید. ترخیص کالا از زمان ورود وسیله حمل بار به گمرک آغاز شده و تا هنگامی که کالا توسط صاحبش اظهار شود ادامه می یابد. مراحل و فعالیت ها در این بازه زمانی شامل  رویه های قبل از اظهار کالا،  مرحله اظهار کالا به گمرک، مرحله بازرسی و کنترل کالای اظهار شده، مرحله ترخیص کالا و اقدامات بعد از آن می باشد. مسئولیت تمامی مراحل ذکر شده بر عهده شخص وارد کننده و یا شخص ترخیص کننده کالا و حق العمل کار رسمی گمرک است.

ترخیص کالا از دبی

مقررات گمرکی امروزه در سطح بسیاری از کشورها از سیستم های یکپارچه جهانی پیروی می کند و نتیجه آن استقرار یک سازمان تجارت جهانی است که هدف آن متحد کردن تعرفه ها و مقررات گمرکی در سراسر جهان بوده است. به این ترتیب واردات و صادرات از نظر قوانین و مقررات در بسیاری از کشورهای جهان مشابه می باشد و این بدان معناست که اگر شما مقررات گمرکی کشور خود را مورد مطالعه قرار دهید می توانید تا حدود زیادی با قوانین گمرکی هر کشوری آشنایی پیدا کنید. فرآیند ترخیص کالا نیز یکی از عملیات هایی مهم و دشوار در این صنعت می باشد که تقریبا در بسیاری از کشورها مراحل مشابهی خواهد داشت اما با این وجود ممکن است در هر کشوری از لحاظ یک سری از تبصره ها و تعرفه ها متفاوت باشد، بنابراین خوب است قبل از هر اقدامی تمامی اطلاعات ترخیص کالا از کشور مورد نظر را به دست آورید و یا این که این کار را به یک شرکت مجرب و معتبر در زمینه ترخیص کالا بسپارید تا از خسارات جبران ناپذیر احتمالی در آینده جلوگیری نمایید. به همین منظور شرکت بازرگانی راشا به شما کمک می کند تا با مسائل گمرکی فعلی و قوانین آن، همچنین آخرین الزامات گمرکی و روندهای موجود در کشورهای مختلف آشنا شوید.

تجارت در دبی

دبی به عنوان یک مقصد سرمایه‌گذاری ارجح برای کسب و کارها در سراسر جهان شناخته می شود. رشد ۱۱ درصدی تجارت دبی این حقیقت را تقویت می‌کند که این شهر به دلیل موقعیت ژئوپلیتیک و استراتژیک خود، مرکز تجاری بین‌المللی آسیا، آفریقا و خاورمیانه به شمار می آید و تجارت آن تقریباً ۲۸.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور امارات را تامین می‌کند. بازار تجاری دبی نیز از نظر فراهم کردن فرصت‌ های صادرات و واردات در جایگاه دوازدهم در سطح جهان و در لیست ۱۰ کشور اول صادرات کالا به ایران  قرار دارد. میزان واردات کالا از دبی به ایران تاکنون سه برابر شده است و به دلیل موقعیتی خاصی که دارد از همان ابتدا به صورت فعال در تجارت بین المللی کشور ما نقش پر رنگی داشته است. از این رو ترخیص کالا از دبی در حوزه خلیج فارس دارای رونق خاصی است. علاوه بر این یکی از روش هایی که واردات از دبی را برای تجار ایرانی پر سودتر کرده است این است که ابتدا کالای ایرانی را به کشور دبی صادر نموده و معادل آن کالا وارد کشور می کنند. همچنین در سال ۱۳۹۵ واردات بسیاری از کالاها از دبی به شرط صادرات کالا شده است. عوارض گمرکی کشور امارات ۵% از ارزش کل کالا است که این مبلغ در ابتدای ترخیص بایستی به دولت امارات پرداخت گردد و در صورتی که این کالا از دبی به کشور دیگری ارسال شود این مبلغ به صاحب کالا عودت داده می شود.

مشکلات پیش روی تاجران در ترخیص کالا از دبی

علاوه بر قوانین مشترک کمرگی در میان کشورها، اسناد مورد نیاز برای ترخیص کالا برای هر کالا و در هر کشور ممکن است متفاوت باشد و شهر دبی نیز با پیروی از قوانین و سیاست های گمرکی امارات متحده عربی شرایط و اسناد مورد نظر خود را برای ترخیص در نظر می گیرد و تشریفات متفاوتی را خواهد داشت. همچنین ممکن است طبق  توافقنامه ‌های صادرات دو جانبه بین دولت‌ های کشورهای مختلف با کشور ما، واردات و صادرات از این کشورها دارای برخی از شرایط و حتی معافیت ها باشد. پس از بایگانی اسناد و مدارک ترخیص گمرکی، ارزیابی و بررسی کالاها توسط مقامات گمرک مربوطه انجام می‌شود و بعد از تکمیل تشریفات گمرکی واردات و همچنین پرداخت تعرفه ها و هزینه ‌های مربوطه، در صورت نیاز اسناد حمل و نقل بار نیز مورد بررسی قرار می گیرند و سرانجام بعد از سپری شدن تمامی این مراحل چنانچه همه موارد مورد بررسی با کالا مطابقت داشته باشد می‌توان کالا را از سطح گمرکی کشور مورد نظر خارج کرد و به مقصد انتقال داد. اطلاع از تمامی این شرایط برخی از مواقع برای تاجران دشوار بوده و در صورتی که با برخی از این  اسناد، سیاست ها و مراحل آشنایی نداشته باشند می تواند در روند تجارتشان  آنها  را با مشکل روبه رو کرده و منجر به از دست دادن وقت و سرمایه شان شود.

ترخیص کالا از دبی
ترخیص کالا از دبی

خدمات شرکت بازرگانی راشا در ترخیص کالا از دبی

شرکت بازرگانی راشا با اطلاع کامل از تمامی قوانین ترخیص کالا و ارائه خدمات جهانی سفارشی از دبی، با توجه به زیرساخت های مدرن و اطلاعاتی خود، عملیات ترخیص کالا از دبی را با بالاترین سرعت انجام می دهد. این شرکت یک تیم تخصصی برای انجام رویه ‌های ترخیص کامل کالا از گمرکات را دارد و با داشتن پشتیبانی یک تیم ماهر که در انجام کار خود بسیار مهارت دارند و به عنوان یک رابط بین مشتریان و گمرکات خود عمل می کنند، با تهیه تمام اسناد و مدارک الزامی جهت ترخیص و رعایت قوانین مربوطه، تمامی خدمات ترخیص کالا را به درستی به مشتریان خود ارائه می دهد و به این ترتیب تاجران با خیال آسوده می توانند کالای خود را در داخل کشور تحویل بگیرند. در واقع راشا به خاطر ارائه راه‌ حل‌های موثر به مشتریانش به منظور ترخیص سفارشی کالا مشهور است و وظیفه پیچیده سازماندهی و انتقال محموله‌ های مشتریان از طریق گمرک مبدا به مقصد را به سرعت و به طور موثر انجام می‌دهد.