بازرسی کالا

شرکت راشا تجارت برین

با توجه به عمده مشکلات خرید کالا هنگام معاملات بین المللی و تردید در کیفیت کالا و عدم اطمینان به طرف مقابل و به منظور جلوگیری از اختلافات فی ما بین فروشنده و خریدار و خسارات ناشی از آن، شرکت های بازرسی با ارائه خدماتی از قبیل نظارت، کنترل کمی و کیفی کالای خریداری شده در زمان تولید و یا قبل از حمل کالا دریافت پول موارد را بررسی و مورد کنترل قرار می دهند و این امر باعث جلوگیری از ورود یا صدور کالای نامرغوب می گردد.

شرکت راشا تجارت برین مفتخر همکاری با سازمان ملی استاندارد جهت تدوین استانداردهای ملی و همچنین همکاری با شرکت های بازرسی تایید شده و آزمایشگاه های معتبر می‌باشد. گروه استانداردکالا با بهره گیری از متخصصان و مشاوران مجرب
با رعایت اصول مشتری مداری در زمینه های اخذ گواهینامه‌های بازرسی کالا (IC , COI) ، و همچنین گرفتن نشان استاندارد ملی آماده خدمتگزاری به شما مشتریان گرامی است.

گواهینامه بازرسی (Certificate Of Inspection- COI) :

مدرکی است که براساس آن شرکت های بازرسی، انطباق کالای وارداتی را با استانداردها، ضوابط یا مشخصات فنی مربوطه، به موجب بررسی مستندات، بازدید از محموله، نمونه برداری و نتایج آزمون گواهی می نمایند.

بازرسی قبل ازحمل ( Pre Shipment Inspection – PSI ) :

عبارت است از کلیه‌ی فعالیت های مربوط به تصدیق کیفیت، کمیت و قیمت شامل نرخ ارز ، شرایط مالی و یا ارزش گمرکی و طبقه بندی کالایی که می باید به قلمرو گمرک کشور خریدار صادر شود. به عبارتی دیگر بازرسی قبل از حمل فعالیتی است که یک سازمان بازرسی کننده مستقیماً توسط یک وارد کننده ( سازمان دولتی، شرکت یا سایر متقاضیان ) یا توسط کشور وارد کننده، جهت کنترل مشخصات اختصاصی کالا به کار گمارده می شود.

کالاهای مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارد برای واردات

عبارت است از کالاهایی که براساس مصوبات شورای عالی استاندارد، هیأت وزیران و قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی، اجرای استاندارد آنها برای واردات اجباری اعلام شده و از این پس به جهت رعایت اختصار، کالاهای مشمول استاندارد نامیده می شوند.